Знайомтеся зі спеціалістом по залученню грантів в Коропській ОТГ

Андрій Белан фото з соцмережі)

Андрій Белан (фото з соцмережі)

Днями в Коропській об’єднаній територіальній громаді з’явився головний спеціаліст відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту. Донедавна вакантну посаду зайняв 33-річний Андрій Миколайович Белан, повідомляє Future.cn.ua.

В розмові з представниками благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини» чоловік пояснив, що в сферу його діяльності входить підвищення енергоефективності всіх споруд, підпорядкованих ОТГ в адміністративному центрі та селах, а також проектна робота, під якою розуміється написання грантових пропозицій, заяв на співфінансування та участь в різноманітних конкурсах, співпраця з донорами та інвесторами.

Роботу по підвищенню енергоефективності будівель спеціаліст справедливо вважає правильним почати зі зменшення використання енергоносіїв (газу, торфу, вугілля тощо) шляхом утеплення фасадів та теплошляхів, заміни вікон. Звичайно, на проблемні ділянки чи термінові роботи будуть виділятися кошти з бюджету громади, але для робіт, котрі можна відтермінувати по можливості будуть залучатися грантові кошти та, що не менш важливо, впроваджувати програми співфінансування.

Окрім сфери енергоефективності Андрій Белан працюватиме і в інших напрямках – культурних, спортивних, освітніх тощо.

«В цьому році USAID (Агентство США з міжнародного розвитку, — ред) святкує 25-ту річницю співпраці з Україною. У перспективі з цієї нагоди можливе проведення різних культурно-масових заходів за обміном. За фінансування агенції спільно з українськими партнерами американці планують провести концертні та спортивні заходи в Україні, а потім представники нашої країни проведуть подібні заходи в США», — зазначив чоловік.

12705469_1685635345052041_5058340088495917647_n

Андрій Белан (фото з соцмережі)

До того, як зайняти посаду головного спеціаліста відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту  в Коропській  ОТГ, Андрій Белан неодноразово проходив навчання на відповідних курсах, в т. ч був в Коропі на тренінгу від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини». До цього 7 років працював в Європейському Союзі. Там вперше і дізнався про грантові програми. Тоді ще не зовсім було зрозуміло, як ці програми діють та за що людям дають кошти. Почав розбиратися, вчитися та реалізовувати отримані знання на практиці.

Інформацію про актуальні програми та конкурси знаходить у відкритих джерелах в інтернеті, в спеціалізованих спільнотах та з допомогою колег з інших регіонів країни. Та поки що знайомиться з проблемними питаннями громади і входить в курс справ. Після цього можна буде вже робити певні висновки та окреслити напрямки роботи.

Молодий спеціаліст також планує перейняти досвід в колег з громад, де успішно втілюють грантові проекти та програми співфінансування.

«З найближчих – цікаво було б поспілкуватися зі спеціалістами в Мені, де недавно реалізували програму вуличного освітлення. Хотілося б потрапити і місто Долина на Івано-Франківщині, що є лідером в сфері енергоефективності, до Миргороду – бачу, що він теж цілеспрямовано розвивається в цьому напрямку. Також цікаво було б побувати в селі Лосятин в Тернопільській області. Жителі села при сільській раді створили кооператив по вирощуванню ягід. Починалося там все з залучення грантів, потім на грантові кошти там створили ферму, а потім ще й поставили морозильні установки. Зараз люди мають роботу, а завдяки відрахуванням до сільського бюджету оновлюється інфраструктура», — ділиться планами Андрій Белан.

Для швидкого зв’язку з жителями громади на офіційному сайті Коропської територіальної громади хоче ініціювати створення спецрозділу, де будуть відображатися реалізовані головним спеціалістом відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту програми, а також проблемні питання, що потребують вирішення. Свої пропозиції та зауваження зможуть вносити всі бажаючі.

Побажаймо ж успіхів у втіленні намічених планів!