Заради майбутнього з «Майбутнім»: грантовий еко-марафон організували в Холмах

IMG_5644

Крок до чистого довкілля зробили в селищі Холми на Корюківщині. Тут вчителі разом з учнями активно взялися за реалізацію грантового проекту «Крок у шкільне життя без сміття». Безпосередньо в ньому беруть участь всі школярі, але опосередковано вдалося задіяти ледь не все селище.

Ще восени минулого року жителька Холмів Оксана Тропман разом з педагогами місцевої школи написала проект на конкурс грантів від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини». Продуманий підхід до вирішення проблеми очищення довкілля та привчання до культури утилізації сміття дозволив отримати грант від фонду. А нещодавно заплановане почали втілювати в життя.

IMG_5642

Зараз в школі активно ведеться просвітницька робота. До неї підійшли дуже відповідально і навіть провели опитування, щоб з’ясувати що в природоохоронній тематиці діти вже знають, що хотіли б дізнатися і які прогалини в знаннях слід заповнити.

«Другий тиждень триває конкурс плакатів на цю тему, невдовзі підіб’ємо підсумки та нагородимо переможців»,- розповідає Валентина Шевчик, керiвниця проекту, заступниця директора з виховної роботи Холминської школи. Найбiльш  активних учнiв-учасникiв  проекту нагородять розважальною поїздкою до с. Бреч.IMG_5645

Поки лежить сніг учні та вчителі виготовляють бляшані пальники для воїнів АТО й готуються до другої частини проекту – еко-марафону. Уже зробили два контейнери для сміття та закупили захисне спорядження. Як тільки зійде сніг, почнуть проводити перші еко-марафони по збору побутового сміття. «Маємо домовленість з місцевим підприємцем, котрий буде відвозити зібраний пластик та макулатуру в пункти прийому в Чернігові. Отримані кошти ми зможемо використати для відправки на завод для переробки батарейки, котрих уже зібрали 2 контейнери»,- ділиться планами Валентина Степанiвна.

IMG_5640

Шкільний екорух набирає обертів. Місцеві умільці проведуть майстер-клас, для дітей, як з предметів, що раніше викидалися, творити картини. Панно величиною 2х5 м з стане прикрасою музичної школи, а зроблять його з пластикових кришечок.

IMG_5639

Усі бажаючі зможуть долучитися до створення картини та навчитися робити красу з побутових матеріалів. Для цього діти разом з педагогами зібрали кілька тисяч пластикових кришечок, котрі вчителі власноруч готують до використання – миють та чистять.

«Для нас проблема утилізації сміття стоїть дуже гостро – адже пластик засмічує ліси. Кошти гранту стали неабиякою підтримкою для розвитку екологічного руху в Холмах та розвитку початої справи», — наголосила керівниця проекту.

IMG_3482