Закон про автономізацію закладів здоров’я прийнято

750_300_5081

Тепер працівники медичних установ самі хазяйнуватимуть в лікарнях

6 квітня парламентарі 280-ма голосами підтримали законопроект № 2309 а-д, в якому йдеться про надання автономії державним та комунальним закладам охорони здоров’я, повідомляє Децентралізація влади.

«Цим законопроектом передбачається надання можливості фінансувати саме медичні послуги, що надаються пацієнтам, а не утримання приміщень лікарень, як це відбувається зараз. Також впродовж багатьох десятиліть заклади охорони здоров’я функціонували у статусі бюджетних установ. Згідно із законопроектом державні та комунальні заклади охорони здоров’я будуть залишатись у державній та комунальній власності та не будуть підлягати приватизації» – прокоментувала прийнятий законопроект Ірина Сисоєнко — народний депутат України , заступник Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я.

За цим документом на медиків покладається право керувати власним бюджетом , визначати цільове виділення коштів. Лікарні зможуть самостійно вирішувати питання організації власної діяльності, формування штатів, кількості ліжок тощо.

Закон передбачає фінансування конкретних результатів діяльності кожного конкретного медичного закладу, тому побудова господарської діяльності буде підпорядковуватися цим принципам. Крім того, лікарні матимуть можливість залучати й не бюджетні джерела фінансування, що допоможе розвивати заклади, тож передбачається, що «тіньові» способи фінансування медичних установ зникнуть.

Очікується, що це сприятиме підвищенню якості та економічної ефективності медичної допомоги, що надається мед закладами населенню.

Натомість пацієнти отримують гарантовані державою послуги, не сплачуючи додаткових коштів. Пацієнти самі обиратимуть  заклад охорони здоров’я, в якому бажають лікуватися, та заключатимуть договори про медобслуговування.

Закон також передбачає створення громадських наглядових рад при закладах охорони здоров’я. ради контролюватимуть дотримання прав та забезпечення безпеки пацієнтів, дотримання етичних принципів і законодавчих вимог здійснення медичного обслуговування закладом охорони здоров’я, також вони будуть мати доступ до фінансово-господарської діяльність закладу охорони здоров’я.

Прийняття законопроекту № 2309 а-д – це перший крок до введення страхової медицини, вважають парламентарі.

«Сьогодні наш парламент зробив велику справу для медичної реформи… Тепер за рішенням місцевої влади комунальні медичні заклади можуть вирватися з лещат нормативів з центру та господарювати самостійно. Це значить: мати власні рахунки в банках, самим визначати штатний розпис та політику оплати персоналу, бути енергоефективними тощо», — прокоментував на своїй Facebook-сторінці заступник Міністра охорони здоровя Павло Ковтонюк.

872-1fb88e1d62dddcdba2f7f9589a83e502