Юні театрали з Новгород-Сіверщини успішно реалізували грант

img_5383

Минулого року театральний гурток «Сузір’я мрій» Державної гімназії Ушинського з Новгород-Сіверського виграв грант на постановку вистави «Зоряний Хлопчик» за Оскаром Уайльдом.

Провідний методист районного будинку культури  Ольга Чередник розповіла, як ця перемога дозволила реалізувати задумане, та як це вплинуло на вихованців гуртка.

«Минулого року ми виграли грант на підготовку п’єси «Зоряний Хлопчик» за Оскаром Уайльдом.  Ми поставили її та мали дуже великий успіх. Місцевий відділ освіти та райдержадміністрація дуже високо оцінили рівень, організацію постановки, що також мотивувало нас створити нову. Ми тепер просто не маємо права зупинятися», — розповіла пані Ольга.

Тоді проект, що в результаті приніс перемогу, подали на конкурс «Активні громадяни» від організації «Чернігів Європейський».

«В Чернігові є така громадська організація — «Чернігів Європейський». У них була, так би мовити, акція  для активних громадян. Зібралися зі всієї області люди, що хотіли співпрацювати. І журналіст нашої телекомпанії Оксана Харькова брала участь в їхньому навчальному семінарі.  Повернувшись, вона запропонувала два грантових проекти – один для першої школи, один – для нашого гуртка, так як вона ще і являється членом нашого батьківського комітету. Ми розробили цей проект разом, вона подала його на конкурс і в результаті ми отримали 15 тисяч гривень від Британської Ради», — розповідає Ольга Чередник.

Ці кошти пішли на пошиття костюмів для дітей та створення декорацій. В лютому гурток отримав грант, а вже в червні розпочались гастролі. Виставу показали в Дігтярівській школі, а на День захисту дітей привезли її на велике районне свято, де вистава стала його заключною частиною.

img_5429

За словами методиста, працювати з дітками з малозабезпечених та неблагополучних сімей – нелегко. Але їх поведінка зазнає колосальних змін після участі у таких творчих проектах.

«В нас є практичний психолог, і вона помічала зміни в поведінці дітей до роботи над виставами та після них. Коли ми ставили першу превентивну виставу «Фізкультура для баби Яги», вони давали інтерв’ю. Тоді діти були дуже скуті та навіть обмежені в словарному запасі. Після прем’єри «Зоряного хлопчика» вони знову дали інтерв’ю, і було помітно, наскільки духовно вони зросли! Видавали такі філософські, розгорнуті думки, що ми були вражені», — зазначила жінка.

Та головна мета проектів театрального гуртка – це не отримати кошти на костюми та декорації, а популяризувати творчості заняття серед  діток в районі. Ольга Чередник з колегою навіть провели семінар для керівників інших гуртків – спочатку показали їм виставу, а потім пояснили, як втілювати подібні проекти.

Днями Ольга Чередник представляла нову ідею на конкурсі грантів від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини». ЇЇ проект «Дорогою світла, дорогою добра» передбачає постановку вистави «Попелюшка».

Незважаючи на те, що новий театральний проект не переміг у конкурсі фонду цього разу, театрали здаватись не збираються. Навпаки – налаштовані активно шукати нові можливості для втілення своєї задумки в життя, аж доки не досягнуть поставленої мети.

Залиште коментар