Верховна Рада не підтримала законопроект, що доволив би провести вибори у всіх об’єднаних громадах

zakon

Сьогодні, 6 грудня 2016 року, Верховна Рада не підтримала законопроект, що став би новим кроком в розвитку об’єднаних громад. Законопроект №4676 щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад, який мав удосконалити та спростити процес формування спроможних громад в Україні, відхилено. Він мав усунути заборону ЦВК в проведенні виборів на території більш ніз 30-ти ОТГ, створених на перетині меж декількох районів та навколо міст обласного значення. Очікувалося, що нарешті буде дозволено призначити перші місцеві вибори голів та депутатів у цих громадах, інформує портал Децентралізація влади.

Законопроект, про який йде мова, готувався, перевірявся та вдосконалювався більше року. Він обговорювався експертами та на місцях.

Та у Парламенті не вистачило голосів навіть для того, щоб повернути проект закону на повторне друге читання – багато депутатів просто були відсутні в залі. І це в той час, як деякі об’єднані громади, що були створені на початку впровадження реформи,  чекають призначення виборів вже другий рік.

Після такого голосування, автори законопроекту зробили вимушений крок та зняли з розгляду законопроект №4772, який дозволяє спростити процедуру створення ОТГ.

Коментуючи дії народних обранців, Анатолій Кулик, голова Байковецької об’єднаної громади Тернопільської області, під час брифінгу у Парламенті, зазначив: «Лише за рік після об’єднання громад було зроблено надзвичайно багато. Люди зрозуміли, що в об’єднанні їхня перспектива. Вони готові долучатися до нашої громади. Є відповідні звернення з сусідніх сіл. І у нас були великі сподівання, що на передодні Дня місцевого самоврядування Верховна Рада проголосує закон.), який дасть можливість долучатися до об’єднання. На жаль, цього не сталося».

Голова громади закликав народних депутатів відкинути свої політичні вподобання і подумати про звичайних людей, які живуть далеко від столиці, в селах, де немає доріг, немає хороших шкіл, будинків культури. Громада довела, що завдяки децентралізації можна зробити дуже багато. «Прийміть, будь ласка, цей закон і дайте нормально жити нашим селам», — сказав Анатолій Кулик.