У Сосниці оголошено конкурс на отримання гранту від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини»

 Наглядова рада благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини» оголошує конкурс грантових проектів для жителів Сосницького району. Мета конкурсу — сприяти посиленню економічного, соціального і культурного розвитку регіону.

Пропозиції та проекти приймаються  з 26 вересня по 13 жовтня 2016 року.  

Першим етапом участі в проекті було проведення громадського освітнього форуму з написання грантових пропозицій – «Майбутнє Сосниччини», який проходив у райцентрі 10 вересня за сприяння благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини». Проводили захід кращі українські експерти у сфері написання грантових пропозицій і отримання грантів Лілія Атнажева та Олександр Солонтай. Їх завданням було навчити жителів Сосницького краю, які вболівають за своє майбутнє, писати грантові заявки і залучати фінанси донорських організацій.

«Освітній проект, який організовує благодійний фонд «Майбутнє Чернігівщини»  – це інвестиція в майбутнє: вчора наші експерти вчили писати грантові пропозиції, сьогодні – громадські активісти вже можуть самостійно вирішувати проблеми своїх громад. Нас, як організаторів, це радує, саме тому  щоб підтримати починання  громадських активістів, благодійний фонд започатковує  конкурс на кращий проект. Усі райони області, в  тому числі і Сосницький,  можуть брати у ньому участь і надсилати на розгляд конкурсної комісії свої проекти»,зазначив голова наглядової ради благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини», депутат обласної ради  Ігор Базалінський.

Внесок благодійного фонду у грантову заявку, яка буде оголошена переможцем,  складає 10000 гривень. Проекти, які сосни чани будуть надсилати на конкурс, має підтримати громада, тобто  до проектної заявки необхідно зібрати 15 підписів односельчан. Переможців обиратиме комісія, яка складатиметься з представників громади. Також до неї ввійдуть міський голова, працівники райдержадміністрації і представники благодійного фонду.

 «Переможці отримають гроші і можуть починати реалізовувати свої проекти. Звісно, під час відбору благодійний фонд теж матиме право голосу, проте на результати ми впливати не будемо. Брати участь у конкурсі можуть жителі Сосниччини, які досягли 16-річного віку: це громадські активісти, ініціативні мешканці, які планують розпочати підприємницьку діяльність, фахівці у тій чи іншій галузі, і просто активні жителі району, які переживають за долю свого краю», — розповідає Андрій Прокопенко, член наглядової ради  благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини».

 «Підготовка проекту – це дуже серйозна і відповідальна робота. За статистикою, лише одна грантова заявка з десяти отримує перемогу. Але усім, хто хоче спробувати себе у цій нелегкій справі, я раджу не опускати руки. Ми, експерти, теж постійно пишемо проекти, виграємо і програємо. Грант – це подарунок. Щоб отримати подарунок, треба сподобатися. Якщо сподобаєтеся, то вам його дадуть», ділиться порадами експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай.

За умовами конкурсу грантодавці оберуть кілька проектів. Орієнтовна вартість внеску благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини» в один запропонований проект не має перевищувати 10 000 грн.

 Хто може бути заявником?

Взяти учать у грантовому конкурсі можуть:

  • жителі Сосницького району, які досягли 16-го віку та отримали паспорт громадянина України;
  • ініціативні мешканці, які планують розпочати підприємницьку діяльність;
  • фахівці, які мають потенціал стати майбутніми лідерами, управлінцями, всі ті, хто формує суспільну думку – активні мешканці, громадські активісти, люди яким небайдуже  майбутнє регіону.

З чого почати?

Для участі у конкурсі необхідно заповнити заявку в паперовому та/або електронному вигляді. Зробити ще можна за адресою: Сосниця, вул. Виноградського, 22, «Райспоживспілка»; або в електронному вигляді на е-mail: sosnica.majbutne@gmail.com з подальшим підтвердженням у паперовому вигляді. Телефони для довідок:  094-896-05-38;  97-05-38.

Кожний громадянин може подати не більше ніж одну пропозицію або проект, реалізація якого відбуватиметься за рахунок коштів благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини».

Із заповненими бланками пропозицій та проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини» у Сосницькому районі за винятком сторінок, які містять персональні дані авторів проекту і на розповсюдження яких останні не дали своєї згоди, можна ознайомитись на сайті: future.cn.ua

Внесення змін щодо суті проекту можливе лише за згодою авторів пропозиції (проекту) або в результаті додаткових консультацій з громадськістю. Потім автор пропозиції публічно презентує свій проект з метою детального аналізу представлених пропозицій. Зробити необхідні правки можна не пізніше ніж за 3 календарних дні до початку голосування.

Автор пропозиції (проекту) може у будь-який момент зняти свою пропозицію (проект) з розгляду.

 Встановлення підсумків голосування

Встановлення підсумків голосування передбачає підрахунок голосів, відданих за кожну окрему, виставлену на голосування пропозицію. Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті пропозиції (проекти), які набрали найбільшу кількість голосів, виносяться на розгляд Конкурсної комісії у Сосницькому районі.

Пропозиції, які будуть затвердженні рішенням Конкурсної комісії, отримують фінансування за рахунок коштів благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини».

Чи планується проведення ще таких конкурсів  в майбутньому?

За словами ініціаторів грантового конкурсу – благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини», після голосування, яке триватиме з 26 вересня і по 13 жовтня включно, переможці мають приступити до виконання обов’язків конкурсу, тобто мають починати реалізацію проектів.

Подібні конкурси  будуть  проведені і в інших районах області та матимуть циклічний характер, тобто повторюватимуться щорічно. Процес реалізації грантового конкурсу підлягає моніторингу та щорічному оцінюванню, результати якого можуть використовуватися для впровадження змін з метою вдосконалення процесу реалізації грантового конкурсу.

M_Chernigiv_correct

 

 

 

 

 

Залиште коментар