У Новгород-Сіверському районі пройде спортивний фестиваль, з’явиться кімната релаксації та безпечна лікарня

img_5479

На Чернігівщині живуть вкрай ініціативні, небайдужі та креативні громадяни. Про це свідчить кількість та якість проектів, які жителі районів подають на конкурси грантів від фонду «Майбутнє Чернігівщини».

Так, вчора відбувся конкурс грантів у Новгород-Сіверському районі, де на розгляд комісії автори подали рекордну кількість заявок по області – чотирнадцять.  За словами членів комісії, їм досить нелегко було обрати троє проектів-переможців з такої кількості суспільно-важливих ідей.

Наталія Пушкар, що представляла проект «Від здорової рослинки до здорової дитинки», зізнається – вона не планувала роботу над проектом, та й взагалі мало зналася на темі грантів, але терміново довелося підмінити колегу. Та під час конкурсу та спілкування з іншими учасниками вона так загорілась можливістю реалізації ідей за рахунок грантів, що тепер планує написати власний проект.

img_5208

«Конкурс — це добрий урок для всіх. Адже одне у одного ми вчимося готувати грантові проекти, презентувати їх. Кожен із авторів несе свою мету і хоче досягти її. Сьогодні ми побачили, наскільки люди в нашому районі активні – адже в нас найбільша кількість заявлених грантів по районах. Ми живемо на самій півночі України, і ,на жаль, тільки на словах є її туристичною частиною. Насправді наш район занедбаний, тому ми фактично виживаємо за рахунок таких спонсорів», — розповіла вона про свою участь у конкурсі.

Психолог районного будинку дитячої та юнацької творчості Наталія Матруніч також презентувала проект вперше. Вона відстоювала ідею «Природа крізь призму нашої теплиці».

img_5459

«Ми хочемо відновити теплицю, щоб створити умови для науково-дослідницької роботи дітей 17-ти навчальних закладів. Якщо вдасться відремонтувати нашу тепличку, ми відкриємо нові гуртки, проводитимемо відповідні лекції з залученням спеціалізованих дослідників. Діти зможуть писати роботи до Молодої Академії Наук. В нашій країні дуже слабка практична освіта, і ця тепличка –можливість дати дітям нашого району саме практичні знання. Ми вдячні благодійному фонду «Майбутнє Чернігівщини» за те, що він допомагає вирішувати такі труднощі та втілювати в життя проекти, корисні для всіх», — такими враженнями від участі в конкурсі поділилась пані Наталія.

Та були представлені проекти не тільки освітньої спрямованості. Немало авторів намагались вибороти кошти для розвитку лікарень або на потреби діток з особливими потребами. Дехто з авторів намагався відстояти ідею розвитку туристичної привабливості району.

Незважаючи на хвилювання, усі учасники достойно презентували свої проекти суддям та громадськості. Побороти велику конкуренцію, щоб отримати фінансування від фонду «Майбутнє Чернігівщини», вдалося таким проектам:

1. Заступник директора Печенюгівського навчального комплексу Тетяна Курило, яка представляла проект «Кімната релаксації», дуже зраділа своїй перемозі, тим паче що зовсім її не очікувала.

img_5483

«За рахунок гранту ми перш за все хочемо придбати акваріум. Також купимо розвиваюну пісочницю, проектор «зоряне небо», і все це – для кімнати релаксації. Ми вже виділили приміщення,не вистачає тільки цього обладнання. Це наш перший проект, тому перемога була дуже неочікуваною. Ми вдячні фонду за те, що повірили в наші сили. Тим, хто не наважився подати проект, раджу не боятись ризикувати. Адже ризик – благородна справа», — сказала вона.

2. Автор проекту «Спорт – територія успіху» та тренер фізкультурно-спортивного клубу «Лідер» Балабко Віктор Анатолійович разом з колегами відстояв проект «Спорт – територія успіху». За його словами, це вже не перша перемога колективу гімназії №1.

img_5492

«Ми беремо участь у всіх проектах, які потрапляють на наші очі. До того, як перемогти вперше, ми програвали двадцять або тридцять разів. Треба постійно брати участь у таких конкурсах, і тоді з напрацюванням досвіду перемоги рано чи пізно з’являться. Взагалі ми зараз живемо у такому світі, що якщо не брати участь у подібних проектах, то досягти чогось дуже-дуже важко. Тому що підтримка державного сектору в наших економічних умовах наразі мінімальна», — розповів педагог.

3. Третім переможцем конкурсу стала головний лікар Новгород-Сіверського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Оксана Черненко з проектом «Безпека пацієнта – безпека медичного працівника — безпека держави».

img_5477

Після перемоги вона розповіла наступне: «Ідея нашого проекту полягає в тому, щоб кожна людина, яка звернулась за медичною допомогою, могла отримати її в безпечних умовах. За рахунок отриманих коштів ми придбаємо деструктор голок, який утилізуватиме використані шприци. Також придбаємо бактерицидні лампи, що дуже важливі для нашого закладу. Ми працюємо всього три роки, тому вкрай потребуємо подібної підтримки».

Представники районної влади також пообіцяли власним коштом профінансувати інший медичний проект, який не потрапив до трійки переможців, а саме: ініціативу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».  За словами автора проекту та головного лікаря центральної районної лікарні Світлани Шам, заклад потребує професійного обладнання для стерильного прибирання.

Автори проектів, що не отримали грант, не збираються відмовлятись від своїх ідей. Кожен з них й далі шукатиме можливості довести, що саме його ідея варта реалізації. За словами представника фонду «Майбутнє Чернігівщини», переможених у конкурсі немає. Адже всі учасники отримали цінний досвід, який допоможе їм в написаннях та презентаціях проектів у майбутньому.

 

 

 

 

Залиште коментар