Сосничани готові втілювати свої проекти в життя

img_2310

Довженків край показав наполегливість своїх жителів в досягненні мети. Ще недавно в Сосниці пройшов семінар, де активних жителів зі всього району навчали писати грантові проекти. А напередодні автори представили свої пропозиції, взявши участь в Конкурсі грантів від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини».

Обрати кращі проекти конкурсній комісії було нелегко, адже всі вони так чи інакше на розвиток Сосниччини. Нарешті переможці визначені. Гранти від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини» отримали автори трьох наступних проектів:

«Наші діти – майбутнє України»;

«З рідного джерела»;

«Наша школа+» .

Останній проект передбачає проведення зимової канікулярної школи для обдарованих учнів. Про це розказав його автор Олександр Лисич, котрий працює вчителем хімії в с. Чорнотичі. У канікулярній школі діти навчатимуть за провідними методиками викладання. Вивчення хімії тут поєднують з глибшим опануванням англійської мови.

img_2442-kopiya

У зимовій школі візьмуть участь школярі з 5-ти районів нашої області, а вчитимуть їх викладачі різних вищих навчальних закладів. Наше завдання допомогти обдарованим дітям отримати знання від вчителів, які знають багато і можуть ці знання передати. У школі не тільки дорослі можуть навчити дітей, а й діти – дорослих. Це нова форма роботи, — поділився Олександр Лисич

img_2461-kopiya

Завдяки втіленню проекту «Наші діти – майбутнє України», що також переміг в конкурсі грантів, в Сосницькій гімназії буде укомплектовано ігрову кімнату для молодших учнів. Валентин Чепіга дуже радів підтримці його ідеї. Завдяки його зусиллям в школу, де вчиться його дитина, на грант від фонду буде закуплено розвиваючі іграшки.

— З переходом до школи час ігор не закінчується. Ми хочемо, щоб наші діти не «сиділи» в планшетах чи телефонах, а, граючись,  розвиватися фізично, вдосконалювали пам’ять, логіку.

img_2472

Розвивати зелений туризм буде автор третього проекту-переможця. Супрун Віталій, завідуючий Сосницького краєзнавчого музею розповів, що для  туристів планують створити інформаційний ресурс. На ньому зберуть відомості про унікальні пам’ятні та рекреаційні місця району, а також опишуть транспортну мережу та заклади відпочинку.

— У нас багата природа, фауна, люди з радістю приїжджають до нас відпочивати, насолоджуватися сільським колоритом. Та це не має в нас великого розповсюдження і перший крок в цьому напрямку ми хочемо зробити самостійно. Велике спасибі фонду за втілення не просто ідей, а мрій і сподівань.

img_2486-kopiya

— Громада Сосниччини дуже активно включилася в запропоновану нами роботу по написанню проектів і отримання коштів від донорських організацій, однією з яких є й благодійний фонд «Майбутнє Чернігівщини». Ми не тільки надаємо гранти, а своїм прикладом мотивуємо місцеву владу до пошуку ресурсів для втілення інших проектів, — поділився враженнями від участі в Конкурсній комісії представник благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини», член конкурсної комісії Борис Петренко.

img_2434

Благодійний фонд «Майбутнє Чернігівщини» навчає громадян втілювати свої задуми в життя завдяки проектній роботі. Сосницький селищний голова Андрій Портний ще на форумі «Майбутнє Сосниччини» відзначив важливість такої освітньої програми фонду. А своєю наполегливістю активні жителі довели, що здатні самі творити майбутнє Сосницького краю, а написані проекти будуть втілені в життя.

Залиште коментар