Що буде з районами, які об’єдналися в єдину громаду?

750_300_3959

Державі необхідно вирішити питання доцільності існування районів, межі яких повністю співпадають з межами об’єднаних територіальних громад, утворених на їх території.

Про це заявив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального  господарства В’ячеслав Негода, повідомляє decentralization.gov.ua.

Він пояснив, що через відсутність потреби у роботі районної ради та районної державної адміністрації на території таких районів виникає  необхідність вирішити питання про їх існування, як окремих адміністративно-територіальних одиниць.

«У таких районах зникають правові підстави для функціонування відповідних районних рад, які відповідно до Конституції України є органами місцевого самоврядування.

Також встановлення прямих міжбюджетних відносин місцевих бюджетів громад із Державним бюджетом забезпечило фактичну передачу всього обсягу повноважень райдержадміністрацій, районних рад відповідним радам та їх виконавчим органам громад», — сказав Перший заступник Міністра.

Сьогодні в Україні є чотири таких райони: Сновський — у Чернігівській області, Лиманський – у Донецькій, Народицький – у Житомирській та Старосинявський – у Хмельницькій. . Їхні території є повністю територіями об’єднаних громад. За словами В’ячеслава Негоди, Мінрегіон вже направив листа Кабінету Міністрів з проханням доручити відповідним обласним державним адміністраціям за участі обласних рад розглянути це питання та надати свої пропозиції Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України.

Читайте також Де будуть госпітальні округи на Чернігівщині