Семенівська гімназія отримає нову велопарковку на 60 місць, а в Погорільцях оновиться музей – все завдяки грантам

У Семенівському районі на цьому тижні обирали кращі проекти, автори котрих взяли участь в конкурсі грантів від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини». Дев’ять часників конкурсу представили на розсуд конкурсної комісії свої пропозиції. Їх об’єднувала єдина мета: зробити життя громади кращим.

Більшість проектів стосувалися фізичного та інтелектуального розвитку молоді, популяризації здорового способу життя та безпечної поведінки на дорозі. Були й ідеї, направлені на розвиток туристичних можливостей краю. Всі автори красномовно та наполегливо переконували в необхідності реалізації саме своїх ідей. І, як підкреслила представник благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини», вибрати трійку кращих було складним завданням. Вагому роль зіграла в цьому і підтримка проектів серед населення.
Тож перемогу в конкурсі святкували автори наступних проектів:

  • «Ліс міцний корінням, а нація багатим досвідом з минулого».
  • «Популяризація правил безпечної поведінки школярів на дорозі та облаштування стоянки для велосипедів учнів Семенівської гімназії № 2».
  • «Виготовлення і поширення презентаційної фотокниги «Семенівщина запрошує» «Welcome to Semenivka» українською та англійською мовою».

Проект «Ліс міцний корінням, а нація  багатим досвідом з минулого» передбачає можливість оновлення експозицій краєзнавчого музею села Погорільці для отримання достовірних знань про історичне минуле рідного краю.

nataliya-timoshhenko

Наше село – історична батьківщина класиків світової літератури та мистецтва, громадських діячів. Це – Толстой, Перовский, Маковський, Жемчужніков. Дуже хочеться, щоб більше українців дізналися про наш музей і про наше село, — розказала Наталія Тимощенко, директор місцевої школи.

У місцевому музеї з’явиться інформація, котру дослідники збирали з достовірних джерел останні роки. Наприклад, в Третьяковській галереї віднайшли картину, що була написана в Погорільцях, — «Дети, бегущие от грозы», пензля К. Маковського. Допомагають музейникам в пошуку матеріалів навіть в сусідній Білорусі – співпрацюють там з викладачем Брянського університету.

Метою ще одного проекту теж є поширення важливої та цікавої інформації про Семенівський край, його історичні, культурні пам’ятки, природні багатства, рекреаційні можливості та інвестиційні ресурси.

eduard-asmakovskij

Його автор Едуард Асмаковський розповів, що грант від благодійного фонду буде використаний для виготовлення і поширення  презентаційної фотокниги «Семенівщина запрошує» «Welcome to Semenivka». Важливо, що книга буде написана українською та англійською мовою, а також доступна буде, як в друкованому вигляді, так і в мережі Інтернет.

— Людина з будь-якої точки земної кулі матиме змогу отримати повне уявлення про наш край, починаючи від історії та культури і закінчуючи туристичним та інвестиційним потенціалом.

alina-asmakovska2Автором, чий проект також отримав грант від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини», стала Аліна Асмаковська. Завдяки її наполегливості Семенівська гімназія №2 отримає новеньку велопарковку на 60 місць, а також буде виготовлений та встановлений банер «Безпечна поведінка на дорозі», проведено багато цікавих тематичних заходів для школярів, котрі отримають світовідбиваючі елементи для безпечного пересування на дорозі в темну пору доби.

Пані Аліна вже має досвід проектної роботи. Так, за її участі в Семенівці з’явилася нова тренажерна зала, а також вдалося втілити просвітницький проект «Антиснід». Збільшення активності жителів району на Семенівщини – приємний факт для педагога.

Важливу роль в цьому зіграв освітній проект фонду «Майбутнє Чернігівщини». Декілька місяців тому був проведений форум, на котрому кращі тренери України навчили ініціативних людей писати грантові заявки, а вже зараз фонд надав гранти для їх втілення.

Уперше спробував писати гранти на форумі і Галаганівський сільський голова Роман Кравченко. Участь в конкурсі теж брав вперше. І хоч перемогу його пропозиція цього разу не отримала, чоловік впевнений – проектами варто займатися.

roman-kravchenko

Такий досвід надихає на нові звершення та рух вперед. Гранти – це актуальна допомога в наш час. Європа і більшість країн світу давно впровадила проектну роботу. Для нас це ще нове, — ділиться своїми думками молодий голова. Після таких слів немає сумнівів – ще багато проектів ним буде втілено.

Бажаємо всім учасникам наполегливості в досягненні мети. Власними силами можна зробити багато. Варто лише почати.

 

Залиште коментар