Результати роботи над грантовим фільмом: досвід юних городнянців

16731817_1272136256207336_1778635641_o

Нещодавно на Чернігівщині відбулась презентація документального фільму про Городню, який створили вихованці станції юних техніків.

Про складність реалізації цієї ідеї, учнівські помилки  в процесі та плани на зйомки наступного фільму розповів сайту future.cn.ua наставник юних режисерів, керівник Городнянської станції юних техніків Ігор Панасевич.

Коли  в Городні з’явилась новина про проведення навчання з написання грантів від фонду «Майбутнє Чернігівщини», педагог зрозумів, що це – шанс втілити в життя давню ідею. Теоретична частина не одразу здалась йому зрозумілою, та коли розпочалась практика – все змінилось.

«Навчання я проходив. Спочатку було трохи незрозуміло – нова інформація про те, як створити проект, написати все відповідно до вимог. Але, коли повністю заглиблюєшся в практику, починаєш розуміти суть процесу написання грантового проекту», — поділився досвідом проектної діяльності Ігор Паначевич.

Педагог виявив, що в здобутті гранту і у викладацькій роботі чимало спільного.

16776127_1272136252874003_1189286374_o

«Доведеться і часу чимало присвятити, щоб в документації розібратися, і роботу чітко налагодити, щоб в строки вкластися. Та праця викладача і так тісно з цим всім пов’язана – ми завжди в пошуку нового, цікавого, а тут – ще й вигідного і для громади нашого міста, і для професійного зростання всіх, хто причетний до втілення проекту», — зазначає педагог.

За його словами, задумка створити подібний фільм виникла вже дуже давно. Та не було відчуття, що це потрібно суспільству. А без впевненості у тому, що твій проект комусь цікавий, не варто його і починати, вважає Ігор Панасевич. Та з отриманою підтримкою така впевненість нарешті з’явилась. Благодійний фонд надав не тільки можливість взяти участь в конкурсі, а й допомогу під час роботи над документацією проекту.

«Мені допомагала куратор проекту, спеціаліст місцевого офісу «Майбутнє Чернігівщини» в Городні Тетяна Висоцька. Без куратора  втілити проект в життя було б достатньо складно. Вона давала відповіді на всі наші питання та допомагала з оформленням документів», — зазначив Ігор Панасевич.

Директор Станції юних техніків також розповів, як вихованці гуртка відреагували на новину про зйомки фільму, та які проблеми виникали під час роботи над ним. За його словами, діти з неабияким азартом зустріли новину про створення фільму.

16776325_1272136249540670_552580816_o

 «Якщо в когось з учнів з’являється інтерес до творчості, ми завжди залучаємо їх до нашої діяльності. Та діти бувають різні, але зазвичай всі вони хочуть, щоб вдавалось все і одразу. Бувало так, що ми виправляли помилки операторів під час монтажу, але вони робили їх знову і знову. Або ж діти зняли сюжет – цікавий, такий, який хочеться вставити в стрічку. Але зняли з одного ракурсу, хоча потрібно було з декількох», — розповів він.

Та молоді городянські режисери, сценаристи та оператори не збираються зупинятися на досягнутому. Наразі в їх планах – зйомки другого фільму про Городню, але цього разу – про сучасну. Вже зараз поступово та без поспіху пишеться сценарій, адже тепер жорстких дедлайнів немає. Знімати планують на масових святах, які відбуватимуться в місті. А також залучати до зйомок побільше сучасних героїв. «Люди завжди цікавіші для кадру, ніж пам’ятники», — сміється наш співрозмовник.

16776866_1272136246207337_1040241295_o

«Я приємно вражений, що існують організації подібні до благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини». Навіть відділ освіти так нам не допомагав. Грантова допомога таких організацій – це реальна можливість професійного та особистісного зростання, як для викладачів, так і для дітей», — підсумував Ігор Панасевич.

Ми впевнені, тепер, коли у педагогів з’явився досвід проектної роботи, вони зможуть ставити перед собою нові цілі та працювати над їх досягненням. До речі, зараз в процесі реалізації ще більше десятка проектів, тож будемо розповідати читачам про досвід втілення грантів на Чернігівщині.