Навчання спеціалістів, центри культури і дозвілля – про молодіжну політику в умовах децентралізації

ogrncikoclug

В Міністерстві молоді та спорту активно мізкують над ефективним молодіжного потенціалу  та розробкою моделей реалізації молодіжної політики на рівні територіальних громад. Водночас важлива роль приділяється вихованню майбутньої генерації з активною громадською позицією, тому навчання фахівців в громад, які працюють із молоддю теж важлива мета.

Не дарма держава робить ставку на молодь, адже саме молоді люди мають енергію та прагнення для впровадження якісних змін в рідних громадах, будь то невеликі села чи багатотисячні міста. Та молодь має один недолік – недостатній досвід, та одну перевагу – час, яким можна витратити на навчання.

В Україні вже успішно працює програма «Молодіжний працівник», участь в якій беруть громадяни з різних куточків країни і серед яких останнім часом побільшало представників об’єднаних громад.

А 21 березня в Міністерством молоді та спорту підписало Меморандум про взаєморозуміння та взаємодію з Національною академією державного управління при Президентові України, у рамках якого та у співпраці з Державним інститутом сімейної та молодіжної політики планують  розробити окремий модуль системи навчання для спеціалістів об’єднаних територіальних громад. Таким чином планують посилити кадровий потенціал ОТГ.

Прикладом реалізації молодіжної політики на місцевому рівні є створення молодіжних центрів, що є однією з найефективніших форм роботі з молоддю. Прикладом створення центрів культури і дозвілля може похвалитися Теребовлянська міська об’єднана громада.

У такому центрі діють дитячі та юнацькі секції, бібліотека, комп’ютерний клуб. Однак відкритий заклад і для людей старшого віку, котрі можуть поспілкуватися та почитати свіжу пресу в затишній атмосфері. Діє тут і ще й кіноклуб. Жителі громади приходять в подібні клуби сім’ями та з друзями.

Необхідність створення таких центрів доводить і той факт, що їх число в об’єднаній громаді дорівнює п’яти і всі вони затребувані.

З презентацією центру культури і дозвілля можна ознайомитися ТУТ.

За матеріалами Міністерства молоді та спорту