Грантова лихоманка на Чернігівщині

IMG_4988

Місто Городня на Чернігівщині віднедавна може похвалитися появою документального фільму про своє минуле. Презентація короткометражки відбулася у перший день лютого 2017 року.

Три місяці гуртківці Городнянської Станції юних техніків, з допомогою викладачів, істориків та працівників музею вивчали архіви, займалися зйомками та монтажем. Разом їм вдалося створити документальний фільм, який вже охрестили візитівкою міста, повідомляє Future.cn.ua.

IMG_4845

«Після кожного перегляду завжди знаходжу щось, що слід би виправити. Творчий процес ніколи не закінчується, — зазначив директор Станції юних техніків та керівник проекту по зйомкам фільму Ігор Панасевич після презентації фільму. — Створення фільму – дуже трудомісткий процес і виконати всю роботу одна людина не в змозі. Налагоджена командна робота з дітьми, консультації та допомога знавців історії, а ще – грант від благодійного фонду дозволили сьогодні показати наш перший фільм».

Діти відвідують гурток «Мультимедіа» та вивчають основи фото- та відео зйомки, розповів директор Станції. Усі учасники з неабияким азартом сприйняли ідею створенням фільму, тим більше, що раніше подібного в Городні не було. Завдяки гранту від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини» задумане вдалося втілити в життя. Копії фільму уже розповсюджені серед навчальних закладів району, а невдовзі він стане доступним для перегляду в мережі Інтернет.

IMG_4938

У цей же день презентували не тільки короткометражку про минуле Городні, а ще й оновлений кабінет історії в місцевій гімназії. Вчитель Світлана Семенова з відповідним проектом також отримала грант від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини». Завдяки йому школярі мають змогу покращити свої знання з історії та значно краще підготуватися до ЗНО. Адже в кабінеті з’явилася нова п’ятисекційна дошка, сучасні наочні матеріали, стенди та карти.
IMG_5008

IMG_5016

Школярі в захваті від змін, і навіть на перервах вивчають нові карти, адже досі на уроках користувалися старими, ще радянськими. «Кабінет дуже змінився. З’явилися нові інформативні стенди, карти, на котрих легко орієнтуватися. А відповідати біля дошки тепер не страшно, а навіть приємно, бо на ній зручно писати», — поділився своїми враженнями учень 10 класу Городнянської гімназії Владислав Сіров.

Для вчителя гімназії Світлани Семенової проект по оновленню кабінету при залученні грантових коштів став дебютним. Та він дав поштовх до масштабніших змін. Наступним кроком став ремонт класної кімнати, а в найближчих планах – оснащення класу мультимедійними пристроями. Все – для якісного навчання школярів.

IMG_4791

«Робота з благодійним фондом дала можливість не тільки зацікавити дітей, але й переконати колег в тому, що ця співпраця дає реальні результати», — підкреслила Світлана Семенова.

Зупинятися на досягнутому не збираються й вихованці та викладачі Станції юних техніків. Вони в цьому році планують зняти ще один фільм – про сучасну Городню. Без сумніву – реалізація задумів не забариться!

Нагадаємо, на Конкурс від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини» було подано більше шістдесяти проектів з декількох районів нашої області,  двадцять один з яких отримали гранти. Три грантові проекти було реалізовано на Городнянщині.

Окрім цього представники фонду консультують місцевих активістів, громадські та владні організації в питаннях проектної діяльності. Нещодавно спільними зусиллями вдалося отримати грант в 5 тисяч євро на встановлення спортивних тренажерів на стадіоні. Громада розуміє, що власне майбутнє ми творимо своїми руками.IMG_4983

IMG_5015

IMG_4979

IMG_4972

IMG_4942

IMG_4937

IMG_4914

IMG_4884

IMG_4842

IMG_4829