Гранти від держави отримають 54 молоді науковці країни

18689571_303

3,5  млн. грн. на гранти для молодих українських вчених передбачив Кабінет Міністрів України. Проект розпорядження президента України був ухвалений Урядом напередодні. За цим документом 54 науковця отримають фінансування на проведення досліджень в різних сферах знань, повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України.

Кошти на гранти уже передбачені в бюджеті України на 2017 рік. Для того, щоб вони були передані за цільовим призначенням необхідне підписання документу президентом.

Відомо, що  на конкурс до Державного фонду фундаментальних досліджень у 2016 надійшло 152 заявки. З них обрали 54 кращих претенденти, котрі й отримають фінансування у 2017 році. Претенденти працюють в різних ВНЗ країни, усі вони в віці від 28 до 36 років.

Ольга Броварець

Серед переможців є й наша землячка, уроженка Ніжина Ольга Броварець, яка є наймолодшим доктором наук країни. Молода дослідниця є провідним науковим співробітником Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України. Грант вона використає для проведення дослідження «Структурна теорія спонтанного точкового мутагенезу»

МОН почало надавати активну підтримку та стимулювати дослідження молодих вчених ще торік, коли було започатковано конкурс наукових проектів для молодих науковців. На цей рік сума, запланована для фінансування проектів складає більше 28 млн.грн.

За матеріалами МОН