Де будуть госпітальні округи на Чернігівщині

index-bg-4b03ad7612d42d7c8f6fc86789579920

Департамент охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації розробив мережу медичних округів Чернігівщини. У цьому процесі враховувалася специфіка нашої області, досліджувалася логістика та сполучення, а також статистика звернень жителів до конкретних медичних закладів. Презентував мережу госпітальних округів голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, повідомляє ЧеЛайн.

У своєму виступі він зазначив, що округи створювалися так, аби зробити їх максимально зручними для жителів області, і в той же час мали кращий доступ до сучасних лікарень, кваліфікованих фахівців і якісних послуг.

Таким чином на Чернігівщині планують створити сім госпітальних округів.

Перший округ – із центром в Чернігові. Він об’єднає близько 413 тисяч жителів з Чернігова, Ріпкинського, Городнянського, Куликівського і Чернігівського районів. Цей округ за кількістю жителів буде найбільшим.

Другий, із центром у Корюківці, об’єднає мешканців Сновського, Корюківського і Семенівського районів.

Третій госпітальний округ – з центром у місті Мена буде створений для жителів Менського, Новгород-Сіверського, Сосницького і частини Коропського районів.

Центром четвертого округу стане місто Бахмач. До нього увійдуть частини Коропського і Талалаївського районів, а також весь Борзнянський.

П’ятий округ із центром у Прилуках включатиме частину Талалаївського та Ічнянського районів, а також Варвинський і Срібнянський.

Центром шостого медичного округу буде Ніжин. Частково до нього увійдуть Ічнянський й Носівський райони, а також увесь Ніжинський

Сьомий округ буде створений з центром у Бобровиці. Він об’єднає Козелецький, Бобровицький райони і частину Носівського району.

При плануванні округів фахівці з Чернігівщини зіткнулися з деякими труднощами – Міністерство охорони здоров’я вимагає, щоб округ обслуговував не менше 120 тисяч чоловік, але наша область одна з найбільших за територією, і з найменшою щільністю населенні.

«Ми довго працювали над цим проектом, і на сьогодні він враховує чернігівську специфіку та, в разі його реалізації, дасть можливість підвищити якість медичних послуг для мешканців Чернігівської області», – сказав голова ОДА.

Хоча основні найбільш оснащені лікарні будуть в центрах округів визначено, та інші міські й районні медичні заклади будуть продовжувати функціонувати та приймати пацієнтів.

Зараз необхідно інформувати населення про здійснені зміни та пояснити, в яких мед закладах можна отримати якісну медичну допомогу, як до них дістатися та за який проміжок часу. Додамо також, що тепер керманичам області та громад доведеться звернути увагу на облаштування доріг та забезпечити громадським транспортом всі охоплені госпітальними округами напрямки.